Institute of Microtraining

Institute of Microtraining został założony w roku 2010 w Insbrucku przez Dietera Duftnera. Celem było, jako europejscy pionierzy w organizacji Microtrainings zrealizować ideę celowego, skutecznego i efektywnego uczenia w krótkich jednostkach szkoleniowych.

W IOM moduły szkoleniowe zostają innowacyjnie składane w pakiety usług tak, że zarówno korzystne ceny jak i najwyższa jakość się nie wykluczają. Wręcz przeciwnie: Microtraining jako marka jest synonimem “konfekcji na wymiar” na rynku szkoleniowym, oznacza najwyższy poziom indywidualizacji i dokładności naszych treningów przy jednoczesnych najwyższych standardach usystematyzowania i ujednolicenia rozwoju produktu i procesów u klienta.

Optymalny powrót do edukacji

IOM reprezentuje oszczędny rozwój personelu który funkcjonuje. Dla klientów IOM najważniejsze jest wymierne powodzenie podjętych działań – a dokładnie takie efekty są naszym celem.

Ciągła wymierność

Microtrainings nie są celem w symym sobie, tu nie chodzi o dobrą atmosferę i dynamikę grupy. Każdy krok Microtreningu musi być dla klienta wymierny, zyski dla uczestników i dla przedsiębiorstwa muszą być przejrzyste.

Długotrwałe powodzenie

Microtrainig działa długoterminowo, dla uczestnika i dla organizacji. To czym dla uczestnika jest przełamanie krzywej zapominania w ramach trwającego Mobile Learnings, tym dla przedsiębiorstwa jest rozbudowa nowej kultury szkoleń. Hasła jak „osobisty i zawodowy rozwój” nabierają dla pracowników wymowy, własna zakładowa akademia microtreningu rozrasta się z biegiem lat i tworzy podstawy dla rzeczywistego rozwoju personelu.

Oparty na solidnych podstawach naukowych ale prosty

Microtrainig został opracowany przez naukowców, metoda jest szczegółowo zbadana i opisana. Dlatego rezygnujemy z przedstawianie jej jako szczególnie skomplikowanej. Proste rozwiązania są często najlepsze, i Microtraining jest na szczęście łatwy. I tak ma być, dla każdego klienta i dla każdego uczestnika.

W pełni elastyczny i mobilny

Microtrainig jest prekursorem w Mobile Learning.To umożliwia wszystkim uczestnikom wolne, niezależne od czasu i miejsca opracowanie ich treści dydaktycznych i programów szkoleniowych. W ten sposób reagujemy na zmienne zapotrzebowanie silniej i przez to bardziej efektywnie połączyć procesy pracy i nauki.

Nasz zespół

Mag. Dieter Duftner
Dyrektor

Dr. Arnd Halbach

Dyrektor

Mag. (FH) Mario Pfeiffer, MSc

Prokurent

Mag. Ottokar Kelz

Finanse

Heidi Jehle, Bakk. phil.

Zarządca kontaktów z partnerami

Christian Schernthaner, MSc

Content Development i certyfikacja trenerów

Christian Becker

Kierownik działu rozwoju franczyzy

Zespół doradczy

Dr. Günther Botschen
Universytet im. Leopolda Franzensa

Dr. Hannes Enthofer
Trener ds. finansów

Prof. (FH) Dr. Thomas Madritsch, MRICS
FH Kufstein, Universytet Nauk Stosowanych